Strony WWW i Blogi
Blog,  Pozycjonowanie

Tanie Strony WWW i pozycjonowanie

Dobrze przygotowane a jednocześnie tanie strony WWW znajdują wiele zastosowań. Jednym z takich zastosowań jest pozycjonowanie domeny, na której dopiero w przyszłości coś będzie (strona firmowa, strona produktowa, sklep internetowy).

Często zdarza się tak, że kupujemy i rezerwujemy sobie jakąś domenę pod przyszły projekt. Zwykle taka kupiona domena jest zaparkowana i wskazuje na to, na co wszystkie domeny zaparkowane u danego registrara. To nie jest najlepsze rozwiązanie

Pod kątem SEO i pozycjonowania Google bierze pod uwagę między innymi wiek domeny oraz historię domeny. Domena im starsza, utrzymywana bez przerwy, tym lepsza w oczach wyszukiwarki. Ale „pusta” domena ma „słabą” historię. Ważne jest, aby pojawiły się na niej treści, które wyszukiwarka Google zindeksuje. Dobrze, aby treści były już na tym etapie powiązane z tym, co planujemy na tej domenie umieścić w przyszłości. Dzięki temu domena zacznie nabierać wartości.

Blog tematyczny

Dobrym pomysłem jest stworzenie taniej strony WWW w postaci tematycznego bloga. Jeśli planujemy w przyszłości uruchomić sklep internetowy z np. torebkami – niech to będzie blog koncentrujący się na torebkach. Nie musi jeszcze nawiązywać do sklepu i sprzedaży. Mogą to być ciekawostki, porady, przegląd mody itp.

Od strony technicznej taki blog jest to niezwykle tania strona WWW. Wystarczy instalacja i podstawowa konfiguracja systemu CMS. Do tego przeważnie bezpłatny szablon, który można dostosować w pewnym zakresie.

Dobra treść – dobre efekty

Druga część jest już bardziej czasochłonna i kosztowna. Należy zadbać o odpowiednie artykuły. Muszą mieć odpowiednią jakość, zarówno unikalne jak i ciekawe dla ludzi, napisane w odpowiedni sposób od strony SEO. Do tego odpowiednio obszerne i w odpowiedniej ilości. Trzeba więc zadbać o copywriting – twórca treści przygotuje na podstawie wytycznych odpowiednie teksty.

Nie ma jednego przepisu ile ich powinno być i jakie powinny być objętościowo. Dla przykładu jeśli panujemy uruchomienie sklepu internetowego za rok (mniej więcej) to powinniśmy zaplanować np. 12 artykułów, po jednym na każdy miesiąc.

Dzięki harmonogramowi możemy wprowadzić do bloga wszystkie artykuły i zaplanować daty ich publikacji. Dzięki czemu szybko „zamkniemy temat” bloga i zajmiemy się innymi sprawami.

W tym czasie Google będzie odwiedzał naszą stronę WWW i od czasu do czasu zauważy, że doszedł nowy wpis, pojawił się nowy artykuł. Czyli strona „żyje” i się rozwija. Indeksowane frazy będą się umacniać w wyszukiwarce.

Podsumowując – chodzi o to, żeby pozyskiwać coraz więcej wyświetleń bloga w wynikach wyszukiwania, co buduje fundament pod przyszłe intensywne pozycjonowanie i skraca czas wypozycjonowania docelowej strony WWW czy sklepu internetowego.

Strona WWW - wykres Google Search Console
Wykres wzrostu wyświetleń bloga – Google Search Console

Jeśli wszystko dobrze przemyślimy i zaplanujemy, to w przyszłości ta tania strona WWW jaką jest nasz blog tematyczny może przekształcić się w integralną część przyszłej strony internetowej albo w integralny blog sklepu internetowego. Treści zostaną te same, do których Google już będzie „przyzwyczajony” a dzięki działaniom SEO on-site jak m.in. wewnętrzne linkowanie oraz content building nasz nowy sklep będzie miał dużo lepszy start. Bo to nie będzie już start od zera. Sklep będzie na domenie, która już się wypozycjonowała w Google.

Tanie Strony WWW – Przykłady

W ostatnim czasie wdrożyliśmy kilka blogów tematycznych, których głównym zadaniem jest „przygotowanie gruntu” pod planowane w przyszłości sklepy internetowe.

Blog Tematyczny – Wygodne Spanie

Od strony technicznej to jest tania strona WWW oparta na platformie CMS WordPress i bezpłatnym szablonie Oria. Diabeł tkwi w szczegółach drzemiących tam, gdzie ich nie widać. Szybki hosting, wdrożenie LiteSpeed Cache oraz plików graficznych nowej generacji (WebP) pozwala spełniać wytyczne dla webmasterów a co za tym idzie podnosić ranking bloga w oczach wyszukiwarki. Pozycjonowanie oparte głównie na SEO on-site dla stworzonych przez copywritera tekstach. Wsparcie link buildingiem pozwala na oczekiwanie wyśmienitych efektów wraz z mijającym czasem.

Kolejne blogi od strony wykorzystanych technologi oraz SEO właściwie niewiele się różnią. Drobne zmiany pod kątem wizualnym oraz układu treści i podstron.

Blog Tematyczny – Studio Inspiracji

Od strony technicznej to jest tania strona WWW oparta na platformie CMS WordPress (z oszczędnie dobranymi wtyczkami) i bezpłatnym szablonie Bard.

Blog Tematyczny – Nowoczesne Łóżka

Od strony technicznej to jest tania strona WWW oparta na platformie CMS WordPress (z oszczędnie dobranymi wtyczkami) i bezpłatnym szablonie Bard.

Inne realizacje

Zobacz pozostałe realizacje oznaczone jako Tanie Strony WWW (głównie blogi tematyczne) oraz jako Strony WWW (bardziej rozbudowane strony firmowe i produktowe).